OZONOWANIE FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA PRZEZ KLIENTÓW DOTYCZĄCE OZONOWANIA- OZONOWANIE FAQ

Czy ozon jest bezpieczny dla zdrowia człowieka?
Tak,  jednakże tylko o odpowiednim stężeniu w powietrzu.  Według Państwowego Instytutu Badawczego norma PN-Z-04007-2:1994  wynosi 0,07 ppm . Bezpieczne stężenie dla zdrowia przyjmuje się  0,01-0,02 ppm. Szkodliwe, a nawet zabójcze jest natomiast przebywanie bez odpowiedniego zabezpieczenia w pomieszczeniu, w którym odbywa się proces dezynfekcji. Przebywanie w pomieszczeniu o stężeniu ozonu już od 0,15 ppm – powyżej 15 minut grozi zatruciem.  Do dezynfekcji osiąga się stężenie minimum 4 ppm, a do usuwania uciążliwych zapachów będzie to wskazanie dwucyfrowe. Specyficzny zapach kilka godzin po ozonowaniu nie świadczy o jego obecności. Firma Ozon-on oddaje do użytku pomieszczenia, w których wartość stężenia ozonu wynosi 0,00 ppm.

Co tak naprawdę niszczy ozon?
Jedno z najważniejszych pytań wśród Ozonowanie FAQ. Ozonowanie zabija chorobotwórcze mikroorganizmy takie jak: wirusy, bakterie, grzyby, pleśnie, roztocza i inne drobnoustroje. Ozon stosuje się również do usuwania alergenów, dezynsekcji (eliminowanie np. insektów) oraz zabiegu deodoryzacji (usuwanie przykrego zapachu). Nie istnieją drobnoustroje, które są odporne na działanie ozonu. Ozon jest skuteczny do usuwania ptomainy (jad trupi)- pojawiający się po zgonie.

Czy ozon zabija Koronawirusa?
Wg najnowszych dostępnych badań – tak, jednakże w tym celu potrzebne jest osiągnięcie w pomieszczeniu odpowiedniego stężenia. Zalecane jest stężenie ozonu od 2,5 do 4 ppm. Firma Ozon-on w dezynfekcji pomieszczeń osiąga przedział min. 4-5 ppm. Więcej informacji o skuteczności ozonu w walce z koronawirusem:  link do opinii PZH
Ile kosztuje ozonowanie?
Wszystko zależy od celu ozonowania, wysokości pomieszczenia oraz metrażu. Ceny zaczynają się już od 199 zł brutto przy dezynfekcji mieszkania. Więcej szczegółów w karcie: oferta Ozonowanie Szczecin i okolice
Jak długo trwa ozonowanie?
Czas trwania zależy od wielu czynników. Zbyt krótkie ozonowanie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów np. przy usuwaniu zapachu krwi lub martwego zwierzęcia. Firma Ozon-on stawia na jakość, dlatego też z każdym klientem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Średni czas ozonowania mieszkania 100m2 to około 4-5 godzin.
Ozonowanie pomieszczenia - jak się przygotować?
W pierwszej kolejności należy wynieść z pomieszczeń kwiaty oraz dzieła sztuki. Wszystkie płyny w butelkach, które są na wierzchu np. perfumy, leki, drogi alkohol należy przykryć folią lub schować do szczelnie zamkniętego worka. Jeżeli celem ozonowania jest usunięcie nieprzyjemnego zapachu – należy fizycznie usunąć jego źródło np. martwe zwierzę.
Czy mogę przebywać w mieszkaniu/lokalu podczas ozonowania?
Zdecydowanie nie. Ludzie oraz zwierzęta muszą opuścić pomieszczenia na czas ozonowania.
Czy otrzymam jakieś potwierdzenia wykonanej usługi?
Oczywiście. Każdy klient otrzymuje unikalny certyfikat z opisem przynależnego lokalu, protokół, dokumentację zdjęciową oraz rachunek.