Ozonowanie samochodu/pojazdów Szczecin

Ozonowanie samochodu/pojazdów (klimatyzacji i wnętrza)- usługa realizowana mobilnie w Szczecinie, która polega na wtłoczeniu gazu jakim jest ozon (chem. O3), w określonej ilości oraz czasie we wnętrze w celu odgrzybienia klimatyzacji lub usunięcia nieprzyjemnego zapachu. Ilość ozonu dawkowana jest w zależności od skali problemu, dlatego też wstępnie podczas wywiadu klient przedstawia swój przypadek.

Jeżeli Twój samochód wyposażony w układ klimatyzacji to posiada parownik, który kształtem przypomina grzejnik. Dlatego też z łatwością osadza się na żebrowaniach grzybnia, tworząc często mikroklimat powodujący nieprzyjemny zapach uchodzący z nawiewów.

Ozonowanie układu klimatyzacji polega na usuwaniu zapachu z wnętrza auta poprzez pozbycie się nośników grzybni z parownika klimatyzacji oraz z nawiewów (w Szczecinie w oparciu o doświadczenie klienci ozonują auto przynajmniej raz w roku) . Wszelkie przetrwalniki grzybni wewnątrz auta, które są zmorą alergików również ulegają degradacji.

Ozonowanie wnętrz pojazdów wykorzystywane jest do:

 • Odgrzybiania klimatyzacji (zapach skarpet z nawiewów)
 • Usunięcia nieprzyjemnego zapachu po papierosach/dymu papierosowego, zapachów odzwierzęcych, stęchlizny, wymiocin, pozostawionej żywności, zapachu starego auta
 • Dezynfekcji (ozon skutecznie usuwa wirusy i bakterie) np. COVID-19

Dozowanie ilości ozonu i jego stężenie mierzone jest specjalistycznym miernikiem, który pozwoli wykonać procedurę ozonowania skutecznie. Inna wartość ozonu będzie dla danej temperatury wnętrza, kubatury auta, porowatości tapicerki oraz wilgotności.

Obrazek przedstawiający miernik stężenia ozonu firmy Draeger, który umożliwia skuteczne przeprowadzenie ozonowania Samochodu (Szczecin).

Jak przebiega mobilne ozonowanie samochodu/pojazdów (Szczecin) ?

 1. Wywiad z klientem jakie auto/pojazd posiada
 2. Zapytanie o sprawność układu klimatyzacji
 3. Źródło nieprzyjemnego zapachu (o ile jest to możliwe)
 4. Przyjazd firmy pod wskazany adres (mobilne ozonowanie samochodu/pojazdów wykonywane jest na terenie Szczecina i okolic)
 5. Otwarcie auta/pojazdu w celu ozonowania + odpalenie go w drugim etapie (przy wł. klimatyzacji)- kluczyki do dyspozycji
 6. Wyjęcie filtra kabinowego lub wymiana (usługę wykonuję gratis)
 7. Ozonowanie (dwukrotne :na wyłączonej klimatyzacji oraz włączonej)- zasilanie do podłączenia ozonatora/ów posiada firma, monitoring stężenia ozonu miernikami
 8. Wietrzenie + zbadanie stężenia ozonu dla bezpieczeństwa
 9. Montaż filtra kabinowego oraz dywaników
 10. Samochód jest gotowy do użytkowania

Cena: od 199 zł brutto – ozonowanie (odgrzybianie) klimatyzacji na terenie Szczecina (cena dotyczy samochodów osobowych). Cena usuwania zapachów ustalana indywidualnie.

Dlaczego warto ozonować samochód/pojazd razem z Ozon-on Szczecin ?

Kompleksowo usunę problem nieprzyjemnego zapachu z Twojego wnętrza pojazdu i jako jedyny zapewniam dwukrotne (na wyłączonej i włączonej klimatyzacji) ozonowanie wraz usługą wymiany filtra kabinowego w ofercie mobilnej. Dlatego też oszczędź swój czas i nerwy, zdaj się na profesjonalizm.

Ozonuję nie tylko samochody ale posiadam możliwości do ozonowania większych kubatur typu. autobusy, naczepy, kempingi, campery  etc.

Za dodatkową opłatą możliwość dojazdu w celu ozonowania samochodu/pojazdu w obrębie 100 km od Szczecina.

Poznaj całą ofertę firmy Ozon-on.

Zapraszam na mojego facebooka , tam znajdziesz aktualne promocje, informacje oraz zdjęcia z realizacji. Odwiedź również mojego bloga, gdzie znajdziesz ciekawe informacje dotyczące ozonowania.