Usługa Deodoryzacji

Obrazek przedstawiający nozdrza, które będą alegorią do procesu i usługi deodoryzacji przeprowadzanego przez firmę ozonującą Ozon-on Szczecin i okolice.Deodoryzacja/Dezodoryzacja– jest to szereg działań mających na celu eliminacji przykrego lub niechcianego zapachu z naszego pomieszczenia, gdzie zwykłe preparaty chemiczne zawodzą. Usługa Deodoryzacji ozonem polega na usunięciu zapachów i nie maskowaniue ich w porównaniu do odświeżaczy powietrza. Deodoryzacja to najczęściej wybierany zabieg przez klientów firmy Ozon-on w Szczecinie, który skutecznie usuwa zapachy dzięki ozonowaniu (np. spalenizny po pożarze). Stosuje się tutaj dezynfekcję agresywną- stężenie ozonu (ppm) jest bardzo wysokie.

Usługa Deodoryzacji/Dezodoryzacji realizowana przez firmę Ozon-on  to eliminacja przy użyciu ozonu nieprzyjemnych zapachów różnego pochodzenia takich jak:

 • odzwierzęce (martwe zwierzęta np. mysz, szczur, kuna), wymiociny, uryna, odchody, sierść i inne
 • chemiczne (chemia budowlana np. kleje, tynki, farby, lakiery)
 • procesu gnilnego „zapach śmierci” w tym jad trupi
 • po zalaniu (wilgotne mury z grzybem i zapachem stęchlizny)
 • po pożarze lub zadymieniu (usuwanie zapachu spalenizny z tynków, mebli lub innych przedmiotów)
 • kwasy organiczne np. kwas masłowy, izowalerianowy
 • impregnaty chemiczne np. ksylamit  
 • inne zapachy pochodzenia naturalnego, które są dla nas uciążliwe
Papierosy jako odniesienie do nieprzyjemnego zapachu w domu lub mieszkaniu. Alegoria do procesu usuwania zapachów- deodoryzacji przeprowadzanego ozonem przez firmę Ozon-on Szczecin i okolice.
Ozon skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach dymu papierosowego ze ścian oraz mebli

Jak długo trwa usługa deodoryzacji ozonem w mieszkaniu/domu i jakie będą efekty?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Czas trwania ozonowania w procesie/ usługi deodoryzacji ozonem np. usuwanie zapachu spalenizny, to minimum 3 godziny od osiągnięcia stężenia roboczego przez generatory ozonu. Jednakże każde pomieszczenie ma inną budowę, rozkład oraz kubaturę i ten czas może ulec wydłużeniu. Efektywność ozonowania to minimum 90% dla metrażu około 100m2 przy zapachach pochodzenia organicznego. Najtrudniejszy do usunięcia jest kwas masłowy, który wymaga dłuższej ekspozycji działania ozonatorów oraz ozonowanie po pożarze. Dlatego też każdy problem nieprzyjemnych zapachów i usuwanie ich poprzez ozonowanie jest rozpatrywane indywidualnie przez firmę Ozon-on (Ozonowanie Szczecin i okolice).

Każde zlecenie w przypadku deodoryzacji jest wyceniane indywidualnie już przy pierwszym kontakcie telefonicznym pod numerem 500-504-012 lub formularzem dostępnym tutaj.

Podczas wywiadu środowiskowego zapytam o takie rzeczy jak:

 • ilość posiadanych: dywanów, wypoczynku, obrazów, kwiatów, zwierząt
 • pokoje i ich metraż
 • obecność alergików w domu i ogólny stan zdrowia
 • wysokość sufitu, szczelność okien, posiadanie kominka
 • średnia temperatura wewnątrz oraz wilgotność za dnia
 • oraz najważniejsze: źródło nieprzyjemnego zapachu i jego intensywność
 • ilość zwęglonych ścian (ozonowanie po pożarze)

Ozon jest gazem silnie utleniającym dlatego też przed usługą deodoryzacji niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów  w domu by nie uległy zniszczeniu- więcej podczas rozmowy telefonicznej. Dzień przed realizacją usługi deodoryzacji ozonem dokonuję inspekcji telefonicznej przygotowania pomieszczenia.

Gwarantuję 100% satysfakcji ponieważ do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i nie działam schematycznie. Dlatego też zapraszam do kontaktu jeżeli Twoim problemem jest nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu – razem z firmą Ozon-on pozbędziesz się go raz a dobrze.

Zapraszam na mojego facebooka, tam znajdziesz aktualne promocje, informacje oraz zdjęcia z realizacji. Odwiedź również mojego bloga, gdzie znajdziesz ciekawe informacje dotyczące ozonowania.