Dezynfekcja

Obrazek przedstawiający wektorową postać osoby chorej lub chroniącej się przed chorobą lub wirusami i bakteriami poprzez noszenie maseczki. Jest to odniesienie do usługi dezynfekcji poprzez Ozonowanie Szczecin.Dezynfekcja– to szereg działań mających na celu eliminacji patogenów (np. wirusów i bakterii), które są niewidoczne gołym okiem, czyli usuwanie ich z powietrza oraz przedmiotów. Drobnoustroje w naszym wnętrzu mogą być dla ludzi lub zwierząt śmiertelne lub zagrażające życiu. Najczęściej usługa dezynfekcji ozonem przeprowadzana jest w pomieszczeniach, gdzie doszło do kontaktu lub przebywała osoba zarażona (np. w Szczecinie duże zainteresowanie podczas dużej liczby zachorowań na COVID-19 oraz grypy).

Usługa dezynfekcji realizowana przez firmę Ozon-on w Szczecinie i okolicach to usuwanie ozonem drobnoustrojów takich jak wirusy, bakterie. Duża część drobnoustrojów jest odporna na środki bakteriobójcze  przez co zastosowanie dezynfekcji ozonem np. w biurze jest rozwiązaniem idealnym.

Ozon a koronawirusy- czy ozonowanie skutecznie zabije wirusa SARS-COV-2 ?

Wg najnowszych dostępnych badań – tak, jednakże w tym celu potrzebne jest osiągnięcie w pomieszczeniu odpowiedniego stężenia. Zalecane jest stężenie ozonu od 2,5 do 4 ppm. Firma Ozon-on przeprowadzając usługę dezynfekcji pomieszczeń osiąga przedział min. 4-5 ppm. Ozon niszczy osłonkę lipidową wirusa i dochodzi do utraty właściwości kwasu nukleinowego wirusa. Przenikanie ozonu przez osłonkę lipidową do rdzenia w efekcie uszkadza wirusowy RNA. Więcej informacji o skuteczności ozonu w walce z koronawirusem:  link do opinii PZH

Bakteria escherichia coli pod mikroskopem. Alegoria do skorzystania z usługi dezynfekcji, którą oferuje firma Ozon-on Ozonowanie Szczecin i okolice.
Bakteria escherichia coli pod mikroskopem.

Jak długo trwa usługa dezynfekcji ozonem w mieszkaniu ,domu lub firmie i jakie będą efekty?

Czas trwania usługi dezynfekcji w usuwaniu wirusów i bakterii to minimum 1,5 godziny od osiągnięcia stężenia roboczego przez generatory ozonu. Jednakże każde pomieszczenie ma inną budowę, rozkład oraz kubaturę i ten czas może ulec wydłużeniu. Wirusy nie są odporne na ozon a im dłuższa ekspozycja tym lepszy rezultat ozonowania i bardziej „wyjałowione” środowisko.

Każde zlecenie w przypadku dezynfekcji jest wyceniam indywidualnie już przy pierwszym kontakcie telefonicznym pod numerem 500-504-012 lub przez formularz.

Podczas wywiadu środowiskowego zapytam o takie rzeczy jak:

  • Ilość osób w mieszkaniu/domu lub firmie
  • obecność alergików w domu/firmie i ogólny stan zdrowia
  • wysokość sufitu
  • średnia temperatura wewnątrz oraz wilgotność za dnia
  • kiedy doszło do zakażenia
  • czy dana osoba przebywa na kwarantannie

Gwarantuję 100% satysfakcji ponieważ do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i nie działam schematycznie. Dlatego też zapraszam do kontaktu jeżeli Twoim problemem są wirusy, bakterie lub inne drobnoustroje, które są zagrożeniem dla osób lub zwierząt przebywających w pomieszczeniu. Usługa dezynfekcji ozonem realizowana przez firmę Ozon-on w Szczecinie sprawi, że powietrze i przedmioty będą pozbawione wszelkich mikroorganizmów i patogenów.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy i chcesz nawiązać współpracę długoterminową zapraszam do kontaktu poprzez formularz . Zapraszam na mojego facebooka, tam znajdziesz aktualne promocje, informacje oraz zdjęcia z realizacji. Odwiedź również mojego bloga, gdzie znajdziesz ciekawe informacje dotyczące ozonowania.

Zadbaj o zdrowie swoje jak i bliskich razem z firmą Ozon-on, Profesjonalne Ozonowanie wnętrz Szczecin i okolice- dezynfekcja po COVID-19 bez użycia chemii, bez ryzyka i obaw o Twoje zdrowie!

Obrazek przedstawiający logo firmy Ozon-on ozonowanie Szczecin z elementami molekuł ozonu charakterystyczne dla firmy ozonującej.