Deakaryzacja

Obrazek przedstawiający dłoń osoby chorej mająca wysypkę na skutek alergii. Jest to odniesienie do usługi deakaryzacji poprzez Ozonowanie Szczecin.Deakaryzacja– to szereg działań mających na celu usunięcie z mieszkania roztoczy, alergenów oraz mikroorganizmów z formami przetrwalnikowymi. Usuwanie alergenów- usługa deakaryzacji ozonem kierowana jest dla osób mających przewlekłe alergie i dla osób z astmą czy innymi schorzeniami oddechowymi lub skóry- dlatego też zaleca się wykonanie procesu usuwania alergenów minimum raz w roku. Osoby mieszkające przy głównym ciągu komunikacyjnym lub mające w pobliżu rośliny pylące warto zdecydować się na usługę usuwania alergenów częściej np. w dużym mieście jakim jest Szczecin.

Usługa deakaryzacji oferowana przez firmę Ozon-on Szczecin i okolice to usuwanie alergenów przy użyciu ozonu. Jakie mogą być skutki kontaktu z alergenami zawartymi w kurzu domowym?

 • Zapalenie spojówek (przekrwienie i łzawienie oczu)
 • AZS- Atopowe Zapalenie Skóry (choroba, która jest przewlekła i nawracająca- często wymagane w leczeniu są sterydy
 • Nieżyt nosa (uczucie jakbyśmy byli przeziębieni cały czas)
 • Astma alergiczna, oskrzelowa (przewlekłe zapalenie dróg oddechowych)
 • Zaburzenia Snu
 • Problemy z koncentracją
 • Narażenie na roztocze dziecka w pierwszych latach życia może skutkować alergię na resztę życia (zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast np. Szczecina, gdzie usuwanie alergenów ozonem będzie zabiegiem prozdrowotnym).

Idealne warunki do rozwoju roztoczy to miejsce gdzie najwięcej naszego złuszczonego naskórka, który jest pożywieniem czyli: meble z obiciem, wykładziny, łóżka, materace, poduszki, pościel, koce, narzuty. Ciekawostką jest, że w 1g kurzu może znajdować się nawet 100 tys. Roztoczy.

Obrazek przedstawiający roztocze, które jest przyczyną alergii dla niektórych osób. Jest to sposób na zobrazowanie problemu i zachęta do skorzystania z usługi deakaryzacji ozonem
Roztocze pod mikroskopem

Roztocza przyczyniają się do nieżytu nosa tak samo jak pyłki roślin a ich wielkość nie przekracza 1 mm. Obecnie znanych jest 30 tys gatunków tych pajęczaków. Niektóre szkodzą tylko roślinom a są takie, które pogarszają zdrowie człowieka.

Czym jest kurz?

Jest pyłem który zawiera między innymi: cząsteczki różnych ciał, ziarenka piasku, pyłki roślin, złuszczony naskórek, włosy, włókna ubrań. Skład atomowy kurzu jest taki sam jak organizmów żywych, czyli zawiera : węgiel, wodór, tlen, wapń i fosfor. Kurz to również bakterie i pleśnie, które żyją w symbiozie. Grzyby trawią złuszczony naskórek a dopiero potem roztocza go zjadają. W praktyce najbardziej alergenne i silnie uczulające są same  odchody roztoczy.

Każdą usługę deakaryzacji , czyli usuwanie alergenów ozonem w Szczecinie i okolicach wyceniam indywidualnie już przy pierwszym kontakcie telefonicznym pod numerem 500-504-012.

Podczas wywiadu środowiskowego zapytam o takie rzeczy jak:

 • ilość osób w mieszkaniu/domu lub firmie
 • obecność alergików w domu i ogólny stan zdrowia
 • wysokość sufitu np. czy są skosy
 • średnia temperatura wewnątrz oraz wilgotność za dnia
 • ilość łóżek, foteli, dywanów, zasłon
 • posiadanie oczyszczaczy powietrza oraz czy stosowane są nawilżacze powietrza

Gwarantuję 100% satysfakcji ponieważ do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i nie działam schematycznie. Zapraszam więc do kontaktu jeżeli Twoim problemem są roztocza i alergeny – razem z firmą Ozon-on pozbędziesz się ich raz a dobrze. Jeśli jesteś mieszkańcem Szczecina lub okolic to zapraszam do kontaktu, bo usuwanie alergenów ozonem jest skuteczną i ekologiczną metodą – bez użycia szkodliwej chemii.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy i chcesz nawiązać współpracę długoterminową zapraszam do kontaktu poprzez formularz . Zapraszam również na mojego facebooka, znajdziesz tam aktualne promocje, informacje oraz zdjęcia z realizacji. Odwiedź również mojego bloga, gdzie znajdziesz ciekawe informacje dotyczące ozonowania.

Zadbaj o zdrowie swoje jak i bliskich razem z firmą Ozon-on, Profesjonalne Ozonowanie wnętrz Szczecin i okolice.