Odgrzybianie

Obrazek przedstawia kwiat i pyłki, które są alegorią do pylenia dla alergików oraz grzybni, która również pyli i ma zarodniki. Jest to nawiązanie do usługi odgrzybiania realizowanego przez firmę ozonującą wnętrza Ozon-on Szczecin i okolice.Odgrzybianie– to szereg czynności mających na celu eliminację pleśni i grzybów oraz ich przetrwalników z powierzchni ścian lub parowników klimatyzacji, gdzie występuje sprzyjające środowisko. Istotnym faktem jest to, że grzyby są niebezpieczne dla zdrowia człowieka gdyż potrafią mieć wielkość od 1,1 do 0,65 um i trafiając do układu oddechowego mogą wywołać groźne nieodwracalne choroby układu oddechowego. Usługa odgrzybiania jaka realizowana jest w Szczecinie i okolicach w naturalny sposób stosując ozonowanie wyjaławia środowisko grzyba i niszczy jego przetrwalniki w np. klimatyzacji. Mykotoksyny wydzielane przez niektóre gat. grzybów mogą powodować dysfunkcję nerek lub wątroby. Mieszkanie z „grzybem” to ryzyko dla osób w ciąży jak i osób starszych i dzieci.

Pleśń i grzyby najczęściej występują w mieszkaniach i domach gdzie jest zła wentylacja oraz brak wystarczającej ilości światła słonecznego. Zbyt niska temperatura oraz wilgotność również sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni na ścianach. Przykry zapach z klimatyzacji w budynku lub samochodzie pochodzi głównie z parownika. Jest to efekt złej konserwacji klimatyzacji lub zaniedbania np. rzadkie czyszczenie mechaniczne lub wymiana filtrów raz na kilka lat.

Usługa odgrzybiania klimatyzacji polega na włączeniu obiegu wewnętrznego i ustawieniu temperatury na niską lecz niekoniecznie na minimum bez włączonej sprężarki. Co ciekawe podczas odgrzybiania klimatyzacji w zależności od przypadku usuwamy również cząsteczki grzybów i pleśni z tapicerki, mebli, oraz ścian.

Jak długo trwa usługa odgrzybiania w mieszkaniu, domu lub firmie i jakie będą efekty?

Jeżeli dotyczy to ściany- czas trwania odgrzybiania zależy od wielkości grzyba. Wcześniej niezbędne jest czyszczenie mechaniczne przy odpowiednim zabezpieczeniu dróg oddechowych.  Odgrzybienie klimatyzacji w domu zależy od budowy pomieszczenia i jego rozkładu i kubatury. Im dłuższa ekspozycja tym lepszy rezultat ozonowania i bardziej „wyjałowione” środowisko. W Szczecinie obserwuje się wzrost roku do roku instalacji klimatyzacji typu split w mieszkaniach dlatego też rośnie popyt na usługę odgrzybiania.

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie to maksymalnie 1h przy ozonowaniu dwukrotnym (wymagana temperatura poniżej 24 stopni) -tylko takie ozonowanie jest skuteczne.

Każde zlecenie w przypadku odgrzybiania jest wyceniane indywidualnie już przy pierwszym kontakcie telefonicznym pod numerem 500-504-012 lub przez formularz.

Podczas wywiadu środowiskowego zapytam o takie rzeczy jak:

  • w przypadku klimatyzacji- jak była serwisowana
  • czy użytkownik mieszkania/auta jest alergikiem
  • średnia temperatura wewnątrz oraz wilgotność za dnia
  • czy stosowano wcześniej środki grzybobójcze
  • jak często pojawia się grzyb

Gwarantuję 100% satysfakcji ponieważ do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i nie działam schematycznie. Dlatego też zapraszam do kontaktu jeżeli Twoim problemem jest grzyb na ścianie lub parowniku klimatyzacji – razem z firmą Ozon-on działającej na terenie Szczecina i okolic pozbędziesz się problemu wybierając usługę odgrzybiania klimatyzacji ozonem.

Zapraszam na mojego facebooka, tam znajdziesz aktualne promocje, informacje oraz zdjęcia z realizacji. Odwiedź również mojego bloga, gdzie znajdziesz ciekawe informacje dotyczące ozonowania.