Odgrzybianie

Obrazek przedstawia kwiat i pyłki, które są alegorią do pylenia dla alergików oraz grzybni, która również pyli i ma zarodniki. Jest to nawiązanie do usługi odgrzybiania realizowanego przez firmę ozonującą wnętrza Ozon-on Szczecin i okolice.Odgrzybianie– to szereg czynności mających na celu eliminację pleśni i grzybów oraz ich przetrwalników z powierzchni ścian, przedmiotów oraz powietrza. Istotnym faktem jest to, że grzyby są niebezpieczne dla zdrowia człowieka, gdyż potrafią mieć wielkość od 1,1 do 0,65 um i trafiając do układu oddechowego mogą wywołać groźne nieodwracalne choroby układu oddechowego. Usługa odgrzybiania (realizowana przez firmę Ozon-on w Szczecinie i okolicach) przy zastosowaniu ozonowania wyjaławia środowisko grzyba i niszczy jego przetrwalniki- przy wcześniejszym czyszczeniu mechanicznym wykwitów oraz użyciu profesjonalnej chemii. Mykotoksyny wydzielane przez niektóre gat. grzybów mogą powodować dysfunkcję nerek lub wątroby. Mieszkanie z „grzybem” to ryzyko dla kobiet w ciąży, osób starszych i dzieci. W Szczecinie obserwuje się duży wzrost zainteresowania usługą odgrzybiania, w szczególności mieszkań/pomieszczeń po zalaniu.

Wykwity grzyba w szafie typu komandor. Zdjęcie pokazuje skalę problemu jakim jest grzyb w mieszkaniu.

Pleśń i grzyby najczęściej występują w mieszkaniach i domach, gdzie jest nieodpowiednia wentylacja oraz brak wystarczającej ilości światła słonecznego. Rozwojowi grzybów i pleśni na ścianach sprzyja również zbyt niska temperatura oraz wilgotność. W mieszkaniu pojawia się przykry zapach stęchlizny/wilgoci, który przenosi się np. na ubrania, meble, wypoczynek, pościel lub zabawki. Bardzo częstą przyczyną występowania grzybni lub pleśni na ścianie jest brak zapewnienia odpowiedniej wentylacji pomieszczeń, zalanie lub niedogrzanie (np. mostki termiczne).

Obrazek przedstawiający usługę odgrzybiania realizowaną w Szczecinie. Efekt przed i po odgrzybianiu i ozonowaniu.

Usługa odgrzybiania ścian (Szczecin i okolice) polega na zbadaniu wilgotności ściany miernikiem (wilgotnościomierzem), odgrzybieniu chemicznym + czyszczeniu mechanicznym i ozonowaniu. W miejscach gdzie budynek ma wady techniczne stosuję farbę antygrzybiczną lub środek żywiczny. Podczas odgrzybiania ozonem usuwamy również cząsteczki (przetrwalniki) grzybów i pleśni np. z tapicerki, mebli oraz ścian.

Zdjęcie przedstawiające grzybnię oraz pleśń, która ukazuje usługę odgrzybiania realizowaną w Szczecinie. Efekt przed i po odgrzybianiu i ozonowaniu.

Jak długo trwa usługa odgrzybiania w mieszkaniu, domu lub firmie (Szczecin i okolice) i jakie będą efekty?

Jeżeli dotyczy to ściany po zalaniu, – czas trwania odgrzybiania zależy od wielkości grzyba i suchości ściany. Wcześniej niezbędne jest czyszczenie mechaniczne przy odpowiednim zabezpieczeniu dróg oddechowych i zastosowaniu profesjonalnej chemii. Czas odgrzybienia z ozonowaniem zależy od budowy pomieszczenia, jego rozkładu i kubatury. Im dłuższa ekspozycja ozonu tym lepszy rezultat ozonowania i bardziej „wyjałowione” środowisko. Efekty są natychmiastowe, a utrzymanie ich zależy od użytkownika lokalu (usługa obejmuje doradztwo w prewencji powstawania grzybów).

Każde zlecenie usługi odgrzybiania np. po zalaniu jest wyceniane indywidualnie już przy pierwszym kontakcie telefonicznym pod numerem 500-504-012 lub przez formularz.

Podczas wywiadu środowiskowego dla usługi odgrzybiania w Szczecinie zapytam o takie rzeczy jak:

  • czy pomieszczenie zostało osuszone np. odgrzybianie po zalaniu
  • czy użytkownik mieszkania jest alergikiem
  • średnią temperaturę wewnątrz oraz wilgotność za dnia
  • czy stosowano wcześniej środki grzybobójcze
  • jak często pojawia się grzyb
  • o typ budownictwa
Efekty przed i po usunięciu grzybni w  garażu chemią i ozonem w którym powstał grzyb.

Gwarantuję 100% satysfakcji, ponieważ do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie i nie działam schematycznie, dlatego też zapraszam do kontaktu. Problemem jest grzyb na ścianie ? Razem z firmą Ozon-on działającą na terenie Szczecina i okolic pozbędziesz się wybierając usługę odgrzybiania.

Zapraszam na mojego facebooka, tam znajdziesz aktualne promocje, informacje oraz zdjęcia z realizacji. Odwiedź również mojego bloga, gdzie znajdziesz ciekawe informacje dotyczące ozonowania.